Yalınayak Gen 8. Kitap: Ölüm Tacirleri - Keiji Nakazawa - Desen Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786055678944
%
25
İndirim
39.00 TL
29.25 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Bir Barış Fişeği: Yalınayak Gen!

Ünlü manga ustası Keiji Nakazawa tarafından yaratılan ve atom bombasının etkilerine dair tarihsel bir belge niteliği taşıyan Yalınayak Gen serisinin, Türkiyeli okurlar tarafından uzun yıllardır merakla beklenen sekizinci cildi Ölüm Tacirleri, tarihe tanıklık ettirmeyi sürdürüyor.

İkinci Dünya Savaşında önemli bir dönüm noktası olan Hiroşimanın bombalanmasını ve atom bombası ertesinde yaşananları küçük bir çocuğun gözünden aktaran bu gerçekçi manga, otobiyografik özellikler taşımasının yanı sıra savaşın trajedisini, yaşanan acıları ve her şeye rağmen dayanışmanın önemini vurguluyor.

İnsanlığın yeni nesli için bir güç kaynağı umuduyla hayat bulan Genin 25 dile çevrilen ve dünya çapında yankı uyandıran hüzünlü öyküsü; nükleer silahlanmaya hayır diyecek gücü geleceğe taşıyor, 20. yüzyılın en büyük vahşetlerinden birini unutmuyor ve unutturmuyor.

Birer barış fişeği olmanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanların kalbine erişmenizi istiyorum. En büyük ödeviniz barış içinde bir dünya yaratmaktır.

Serinin sekizinci cildinde takvimler 25 Haziran 1950yi göstermektedir. Kore yarımadası ikiye bölünmüş ve savaş başlamıştır. Japonyanın yeni bir girdaba sürüklenmesinden endişe duyulmaktadır. Gen, savaş yanlısı söylemlerde bulunan sınıf arkadaşı Aihara ile kavga eder. Çok geçmeden görünenin ardında yatan gerçeğin farkına varan Gen ve arkadaşları, savaşta öksüz kalan Aiharayı yeniden hayata bağlamak için bir plan yapar. Bu sırada Genin öğretmeni Bay Ohta savaş karşıtı bir yürüyüşe katıldığı için okuldan uzaklaştırılmıştır. Öğretmenlerini geri kazanmak için mücadele eden Gen, Natsuenin hastaneye kaldırıldığını ve evlerinin Barış Anıt Kenti projesi yüzünden yıkılacağını öğrenir.

Savaşın masum insanlara yaşattığı acıları birinci elden belgeleyen Yalınayak Gen efsanesinin sekizinci kitabı Ölüm Tacirleri, Gen ve arkadaşlarının olağanüstü dayanışmasını gösterirken, can acıtıyor olsa dahi gerçeklerle yüzleşmenin insan ruhunu nasıl da iyileştirdiğine işaret ediyor.

Savaşlar kendi kendine olmaz, onları hep insanlar başlatır.

Sayfa:
272 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
15.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2021
Barkod:
9786055678944
Desen Yayınları