Yazmayı Güçlendirme Seti 1. Kademe - Kolektif - Adeda Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786059705080
%
40
İndirim
70.00 TL
42.00 TL
Son 1 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

YGS sistemi nasıl çalışır?

Sembolik öğrenmede ilk aşama harflerin tanınmasıdır. Daha sonra öğrenen kişinin hiç bir eksiğini bırakmadan, sembollerin pekiştirilmesi ve etkin bir şekilde zihne yerleştirilmesine yardımcı olunması gerekir. Bu sistemle geçmişte zayıf olarak öğrenip sınıf atlayan öğrencilerde dahil olmak üzere en temel noktadan bütün eksiklikler giderilmeye çalışılır. Semboller artık o kadar pekişir ki görsel algı, görsel dikkat ve ayrımlaştırma becerileri de artar. Bu sayede okuma yazma esnasındaki teklemeler ve tutukluklar giderek azalır. Yazma öğrencinin sevmediği ve zorlandığı bir faaliyet olmaktan çıkarılabilir. Bu sistem ile dikkatin devam etmesi, bir konuya odaklanması, farklı duysal yollar kullanılarak algı sistemlerinin çalışması ve sonuç olarak öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanmaktadır
Yazma problemleri ve yazma güçlüğü niçin oluşur?

Okuma-yazma esnasında görülen sembollerin sinir sisteminde tam olarak algılanmaması veya bazılarının eksik ve yanlış algılanması okuma-yazma bozukluklarına yol açabilir. Yanlış okuma-yazmalar çoğalır, okuma-yazma davranışı keyifsiz, sıkıcı bir hale gelir. DSM-IV (diagnostic and statistical manual of mental disorders, American Psychiatric Association, Fourth Edition, Washington, 1994) sınıflamasında öğrenme bozuklukları sınıfında yer alan yazma güçlüğü” tanımlanmaktadır. Bu açıdan okuma-yazma güçlüğü bir öğrenme güçlüğü şeklinde ele alınıp bireysel eğitim ve danışmanlık mutlaka uygulanmalıdır.

YGS’nin farklılığı nedir? Nasıl el yazısını güçlendirmektedir.

Bu sistemi çalışmaya başlayan kişilerin görsel dikkat farklı şekillerde uyarılmakta, görsel algı ve işitsel algının birlikte kullanılması ile harfler yani semboller daha kolay öğrenilmektedir. Sistemin temelinde işitsel algı sisteminin görsel algı sistemini desteklemesi ve yazma konusunda motor becerilerin kazanılması hedeflenmiştir. Klasik olarak öğrenme metodlarından farklı olarak bu sistemde bir çok algı sistemi kullanılarak öğrenme kalıcı hale gelmektedir. Sembolleri yani harfleri öğrenemeyen çocuklar bu sistemle bu sembolleri daha kolay öğrenmekte ve kolay kolay unutmamaktadırlar. Okuma yazmanın temeli olan semboliköğrenmede farklı algı sistemleri aktif olarak kullanılırsa başarılı sonuç alınır. Öğrenmede en temel prensip öğrenci için doğru yolu bulup o yoldan en kestirme ve kısa sürede öğretmeyi sağlamaktır. Okumak ve yazmak isteyen öğrenci bir çok sembolü ses karşılıkları ile birlikte öğrenmek zorundadır. Özellikle türkçe gibi çok ekli dillerde öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliğiyaşayan öğrenciler bu sembolleri öğrenmekte zorluk çekebilmektedir. Bazı benzer semboller b-d, m-n, i-j, s-z, l-ı, bu öğrencilerde karmaşa oluşturmaktadır.

Hızlı okuma-yazma için ne gerekir? Hızlı okumak için görme alanına giren bu sembollerin hemen algılanması beyinde doğru bir şekilde kodlanması ve okuma-yazma olarak dışa vurulması gerekmektedir. Giriş-entegrasyon-depolama ve çıkış aşamaları bu esnada olur. Okuma-yazma güçlüğü çeken öğrenciler okuma-yazmayı sevmezler ve bu tür aktiviteler onlar için çok sıkıcı olabilir. Sınıfta sesli okumak, bir sayfaya yazı yazmak onlar için korkutucu bir olaydır, okuma-yazma esnasında sık sık hata yaparlar ve benzer sembolleri ayırt etmekte zorluk çekerler. Bu açıdan YGS sayesinde öğrencilerin algı sistemleri bol tekrar, farklı duyular ve orjinallik ön plana çıkarılarak yapılandırılmış bir eğitim seti ile çalıştırılmaktadır. YGS’nin avantajı yapılandırılmış, aktif, sıkıcı olmayan çocukların ruh dünyasına göre hazırlanmış bir sistem olmasıdır.

YGS’nin başka ne faydası vardır?

Bu sistem el yazısını güçlendirmenin yanı sıra dikkatin artışına, masa başı çalışma performansının artmasına, derslere ilginin artmasına, sorumluluk ve görev bilincine, zamanın etkin kullanımına, planlama kabiliyetinin artmasına, sorumluluk ve görev bilincine, zamanın etkin kullanımına, planlama kabiliyetinin artmasına yardımcı olabilir.
YGS de niçin seslerin fonetik uyumları esas alınm

Marka:
Adeda Yayınları
Yazar:
Kolektif
Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
19.00x26.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2016