Zbigniew Brzezinski - Levent Demirci - Berikan Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786057634887
%
20
İndirim
70.00 TL
56.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Zbigniew Brzezinski - Levent Demirci - Berikan Yayınları

Türkiyenin konumlandığı Yakın Doğu coğrafyasına büyük stratejistlerin ilgisi önceki yüzyıllarda olduğu gibi yaşadığımız yüzyılda da sürmektedir. Soğuk Savaş ve sonrasında müttefik veya hasım çeşitli başkentlerde mensup oldukları devletlerin milli güvenlik karargâhlarına yön veren bu stratejistlerin en tanınan ve etkili isimlerinden biri, kuşkusuz ABDli stratejist Zbigniew Brzezinskidir.

Uluslararası güvenlik politikaları uzmanı Dr. (E) Albay Levent Demirci bu incelemesinde, Brzezinskinin Polonyalı bir mülteci ailesinin çocuğu olarak ABDnin yönetim zirvesine sabırlı yolculuğunun ve dünyanın bu önemli emperyal gücüne yön veren Milli Güvenlik Kurumunda kendi ülkesinin çıkarları açısından ortaya koyduğu ve uygulattığı tezleri anlatmaktadır.

Prof. Dr.Hikmet Özdemir

Güç, barış, güvenlik, huzur ve istikrar; bireylerden devletlere, her kişinin ve oluşumun önem verdiği anahtar kavramlar. Peki bunlar kendiliğinden veya salt güçlü bir yöneticinin inançları yahut sihirli bir ideolojik reçetenin uygulanması ile gerçekleştirilebilir mi?

Elinizdeki kitap, milli güvenlik politikalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında ne kadar karmaşık; bilgiye, gerçek verilere, deneyime; duygusallıktan uzak, olabildiğince objektif ve güçlü bir zekaya ve muhakeme yeteneğine dayalı ekip çalışmasıyla desteklenen siyasi liderliğe ihtiyaç bulunduğunu, ABD örneği ve bir büyük akademisyenin hayatı çerçevesinde somut örneklerle ortaya koymaktadır.

Eser, Türkiyenin milli güvenliğinden sorumlu makamlar ve kendini bu konuda sorumlu hisseden bireyler için son derecede yararlı bilgi ve değerlendirmeleri, olabildiğince sade ve anlaşılır bir üslupla okuyucunun istifadesine sunmaktadır.

Prof. Dr. Sadi Çaycı

Sayfa:
512 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Nisan 2021
Barkod:
9786057634887