Bilinmeyen Avrupa - Mahmut Niyazi Sezgin - Barış Kitap

%
25
İNDİRİM
9789758163694
%
25
İndirim
58.00 TL
43.50 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Bilinmeyen Avrupa - Mahmut Niyazi Sezgin - Barış Kitap

Her ne kadar Avrupa ülkeleri, ciddi bir şekilde AB içinde entegre olmuşlarsa da, böylesi bir bütünleşmenin bulunmadığı özellikle siyasi, askeri ve jeostratejik açılardan, AB dışında büyük ve önemli bir Avrupa gerçeğinin olduğunu fark edilmesi gerekmektedir. AB Anayasası taslağının, Fransa ve Hollanda’da yapılan halk oylamaları neticesinde reddedilmiş olması sebebiyle bu gerçek her zamankinden daha fazla gün yüzüne çıkmıştır.

Bu anlayıştan hareketle, Avrupa ülkelerinin siyasi, askeri, toplumsal ve jeopolitik konu ve sorunlarını, AB araştırmaları dışında, bölge ve ülke analizi yöntemleriyle araştırmak bir ihtiyaç haline gelmişti. Böylelikle AB araştırmalarında elde edilen veri ve analizlerle, Avrupa araştırmalarında elde edilen veri ve analizler bir araya getirilerek daha sağlıklı ve daha bütüncül bir Avrupa resmi ortaya koyacağına inanılmaktadır.

Elinizdeki kitap, bir bütün olarak Avrupa’ya ve tek tek Avrupa ülkelerine yönelik bölge ve ülke analizlerini içermekte ve Avrupa’nın, Türkiye’de pek fazla bilinmeyen ve araştırılmayan yönlerini ortaya koymaktadır.Güncel olayların tarihi derinlikleri içinde ve teorik boyutlarıyla analiz edildiği bu eser, akademisyenlerden siyasetçilere, üniversite öğrencilerinden dış politikayla ilgilenen sıradan vatandaşlara kadar geniş yelpazedeki kesimlere, kolayca okunup anlaşılabilecek bir başvuru kaynağı ve bir Avrupa panoraması sunmaktadır. Kitapta yer alan tahliller, bütünleşmeye çalıştığımız yaşlı kıtayı ne kadar az tanıdığımızı bütün çarpıcılığıyla ortaya koymaktadır.

Marka:
Sayfa:
328 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2005
Barkod:
9789758163694