Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya - Emrah Aydemir - Kalkedon Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9786054979561
%
25
İndirim
350.00 TL
262.50 TL
4 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya - Emrah Aydemir - Kalkedon Yayıncılık

Dr. Emrah Aydemirin “Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya” çalışması; uluslararası ilişkiler terminolojisine yumuşak güç kavramını kazandıran, Clinton yönetiminde Ulusal İstihbarat Konseyi Başkanlığı ve  Savunma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak Amerikan dış politikasında etkili bir isim olan ve alanında dünyanın duayeni olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi profesörü Joseph S. Nye, konuya ilişkin dünyanın saygın isimleri arasında yer alan Decalogue Group Başkanı Wilson P. Dizard (Washington, DC),  Nicholas J. Cull, Philip SEIB, John Krige, Rhonda Zaharna, Mohammed el-Nawawyin katkılarıyla Türkiyede bir ilk olma özelliği taşımakta ve kamu diplomasisi ve yumuşak güce bakış açısına yeni bir nitelik kazandırmaktadır.

Bu kitap, dış politikada stratejik bir değer olarak yumuşak güç unsurunun medyada kullanımını geçmişten günümüze uluslararası somut örneklerle  Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiyeyi karşılaştırarak gözler önüne sermektedir. 

Moğolların yumuşak güç kullanan askeri operasyonları, 1956 Macar Ayaklanması, Dallas’ın Sovyet Bloku’na etkisi, The Cosby Show’un Amerikan değerlerini güçlendirmesi, Titanic filminin söylemleri ve Vietnam Savaşı gibi olayların yer aldığı bu eser, yumuşak gücün medyada kullanımını davranışlar, temel araçlar ve politikalar temelinde gün ışığına çıkarıyor...

Yazar:
Sayfa:
477 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2016
Barkod:
9786054979561