Eğitimde Ahlak ve Etik - Mustafa Günay - Çizgi Kitabevi Yayınları

%
15
İNDİRİM
9786051964911
%
15
İndirim
124.00 TL
105.40 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Eğitimde Ahlak ve Etik - Mustafa Günay - Çizgi Kitabevi Yayınları

Günümüz dünyasının çok büyük sorunların pençesinde kıvrandığı ve bu sorunların insanların unuttukları sorumluluklarla ve çiğnedikleri etik değerlerle de ilgili olduğu sıkça dile getirilmektedir. Bu nedenle ahlak felsefesinin/etiğin konusunu oluşturan sorunlar yalnızca filozofları değil herkesi ilgilendiren sorunlardır. Öğretmenlik etiği ya da eğitim etiği adı verilen meslek etiğinin hangi nitelikleri taşıdığı ve nasıl tanımlanabileceği de önemli tartışma konularından biridir.

Bu kitap Eğitimde Ahlak ve Etik dersi için hazırlanmıştır. Ahlak ve etikle ilgili kavramlar ve sorunlar yalnızca eğitim alanında değil hayatımızın her alanında ve anında karşımıza çıkmaktadır. Etiğe duyulan ihtiyacın artması, aynı zamanda yaşadığımız toplumda ve dünyada işlerin iyi gitmediğini de göstermektedir. Etik değerlerin karşılığını bulduğu bir ülke ve dünya için hepimize düşen görev ve sorumluluklar olduğu açıktır. Etik bilinç ve duyarlılık, yalnızca eğitimcilerin değil hemen herkesin üstlenmesi gereken sorumluluklarla da ilişkilidir.

Kitabımızda özellikle eğitim bağlamında ahlak ve etik konuları ele alınmakla birlikte, olabildiğince yaşamla ve dünyanın durumuyla da belli bir ölçüde bağıntılar kurulmaya çalışılmıştır.

Sayfa:
191 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.50x24.00 cm
Basım Yılı:
Eylül 2020
Barkod:
9786051964911
Son Gezdikleriniz