Hayallerin Gücü - Soichiro Honda - Cümle Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786059147637
%
25
İndirim
174.00 TL
130.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Hayallerin Gücü - Soichiro Honda - Cümle Yayınları

Birçoğumuz Honda ismini duymuşuzdur, ama başarı hikayesini bilen pek az kişi vardır. Bu kitapta Soichiro Honda’nın (1906-1991) Honda’yı bir dünya markası haline getirirken yaşadığı zorlukları öğrenecek, bu engelleri sıra dışı girişimci ruhu ve zekasıyla nasıl aştığını öğrenerek Honda’yı yakından tanıyacaksınız.

Soichiro Honda yoksul bir demirci ailesinin çocuğu olarak küçük bir Japon köyü olan Komyo’da (Tenryu) dünyaya geldi. İlk otomobili gördüğünde 8 yaşında idi. Kasabaya gelen Ford T model otomobili gördüğünde adeta büyülendi. Otomobilden damlayan yağı ilk kez kokladığında ‘Bir gün mutlaka ben de otomobil yapacağım’ diye hayal kurdu. Bu onun otomobil çılgınlığının başlangıcı oldu. Tamir atölyesinde çırak olarak başladığı uzun yolculuğunda onu inanılmaz engeller bekliyordu ancak Honda hayallerinden hiçbir zaman vazgeçmedi.

Honda, önemli başarıların ancak karşılaşılan zorlukların üstesinden gelmekle elde edilebileceğini, hedeflere ulaşmak için ideal koşulların oluşmasını beklemeden, gece gündüz çalışmayla ve hayallere odaklanarak başarıya ulaşılabileceğini bizzat kendi yaşam öyküsüyle bize gösteriyor. ‘Başarı, işinizin yüzde 1’ini temsil eder ve bu da başarısızlık olarak adlandırılan yüzde 99’luk sonuçtan kaynaklanır’ diyerek başarısızlıkların da kazanımların bir parçası olduğunu en iyi şekilde anlatmaktadır. Kitapta sizi sadece bir başarı öyküsü beklemiyor.

Honda felsefesinin temellerinden olan ‘Üç Memnuniyeti’i okurken; onun dürüstlüğüne ve işine olan sadakatine tanık olacaksınız. Yine aynı sayfalarda trafik yoğunluğuna sebep olacağını düşünerek ölümünden sonra cenaze töreni istemeyecek kadar insana değer veren ince düşünce tarzına hayranlık duyacaksınız. Satır aralarında, Japon iş dünyası, çalışma kültürü ve toplumsal yaşamından kesitler bulacaksınız.

Kuruluş, pazarın öncüsü olma ve dünya piyasalarına meydan okuma süreçlerinde Honda’nın yaptığı seçimler, genç girişimcilere adeta bir yol haritası sunuyor. Honda’nın hayallerini güce nasıl dönüştürdüğünü okuyacağınız her satırda, onun yaşam ve düşünce tarzından etkilenerek, kendi hayallerinizi güce dönüştürecek ilhamı içinizde bulacaksınız.

Sayfa:
212 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Kasım 2018
Barkod:
9786059147637