Kelam ve Felsefe Açısından Nübüvvet - Recep Erdoğan - Klm Yayınları

%
18
İNDİRİM
9786258386264
%
18
İndirim
80.00 TL
65.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Kelam ve Felsefe Açısından Nübüvvet - Recep Erdoğan - Klm Yayınları

Kitapta peygamberlik inancı çeşitli yönleriyle incelenmiştir. Girişte, peygamber ve nebi ve rasul kavramlarına ve nübüvvet konusunun önemine yer verilmiştir.

Birinci Bölümde; İnsanların peygambere ihtiyacı ve medeniyet yolculuğunda peygamberlerin rolü, peygamber göndermenin Allaha vacip olup olmadığı; peygamberliğin kesbî mi vehmî mi olduğu üzerinde durulmuştur.

İkinci Bölümde; Nebi ve rasul ayrımı, Kuranda bildirilen peygamberler ve peygamberlerin meleklere karşı, birbirlerine karşı, velilere karşı üstünlüğü konusundaki görüşler karşılaştırılmıştır.

Üçüncü Bölümde; vahiy kavramı, Kurandaki farklı anlamları; İslam ilimlerinin terimi olarak tanımı ve çeşitleri, vahiy - ilham ilişkisi, çağdaş din felsefesinde farklı vahiy anlayışları gibi konular üzerinde durulmuştur. Bu bağlamda, tarihselcilerin görüşleri de dâhil olmak üzere, Allahın mesajını iletmesi olarak vahyin mahiyetine ilişkin değişik yorumlar açıklanmış ve değerlendirmesi yapılmıştır.

Dördüncü Bölümde; Peygamberlerin sıfatları; besinci Bölümde ise mucizenin mahiyeti, imkânı, vukuu ve temellendirilmesi incelenmiş, deist ve tarihselci kanattan gelen itirazlar yanıtlanmaya çalışılmıştır.

Sayfa:
286 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
14.00x21.00 cm
Basım Yılı:
2022
Barkod:
9786258386264