Mucize Jokey Ahmet Çelik - Sara Gül Turan - Bilge Karınca Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786057620309
%
25
İndirim
45.00 TL
33.75 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Mucize Jokey Ahmet Çelik - Sara Gül Turan - Bilge Karınca Yayınları

“Mucize Jokey Ahmet Çelik kitabı,” Türkiye Jokey Kulübü ve elbette Türkiye binicilik sporu tarihinin gurur kaynağı Ahmet Çelik’in belgesel romanıdır.

Türkiye’de şu ana kadar görülmemiş ve kayda geçmemiş başarılar elde ederek ve altı kez, üst üste Gazi Kupası Koşusu birinciliğini kazanarak şampiyon olan Ahmet Çelik, milyonlarca at yarışı sporu tutkununun asla unutamayacağı bir jokey olarak, TJK tarihindeki saygın yerini alıp, ölümsüzler arasına girmeyi başaran, Türk ulusunun gurur kaynağıdır.
Ahmet Çelik başarılarıyla sadece at sporu tutkunlarının değil, tüm sporseverlerin takdirini kazanan bir şahsiyettir.
1987 yılında Şanlıurfa’da çok fakir bir ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya gelen Ahmet Çelik, “yoksulluk kader olamaz,” diyerek yola çıkıp, büyük bir azimle önündeki tüm engelleri aşarak, hak ettiği zirveye tırmanıp, milyonların gönlünde taht kurmuştur. Şike ve entrikalarla bir yerlere gelenlerin aksine, para ve şöhretin peşinde koşmadan, sadece kendi koşusunu yaparak başarılarını elde etmiştir. Mütevazı, saygılı, erdemli yaşam tarzı ve bitip tükenmez, çalışkanlığıyla Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlâklısını Severim,”sözüne tam anlamıyla uyan bir yüz akıdır Ahmet Çelik.

Yayınlandığı tarihte bir milyon adet satan “Gülün Diken”i kitabının yazarı araştırmacı yazar Sara Gül Turan bu yeni kitabıyla hem bir camianın, hem de ünü sınırları aşan bir abide şahsiyetin hayatını yazarak Jokey Ahmet Çelikle okuyucularının karşısına çıkıyor.

Sayfa:
208 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Kasım 2020
Barkod:
9786057620309