Refah Devletlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri - Mehmet Güler - Hiperlink Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786052817377
%
20
İndirim
230.00 TL
184.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Bilgisi

500TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

Ödeme Bilgisi

Refah Devletlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri - Mehmet Güler - Hiperlink Yayınları

Refah Devleti gelişim süreci dikkate alındığında yaşanan sosyal refah artısı belirgin şekilde ortaya görülmektedir. Refah anlayışının toplumun tüm unsurlarına yayılmasını sağlama felsefesi temelinde bireylerin sağlık ve güvenliğini sağlanması yer almaktadır.

İnsan unsuru sadece sosyal hayat içerisinde sağlık ve güvenlik ihtiyacının olmadığı çalışma hayatı gibi bir günün üçte ikisini kapsayan bir dönem içerisinde de bu unsurların temel alınması gerektiği bilinmektedir.

Bu kapsamda çok geniş bir perspektife sahip olan refah devleti anlayışının, insanın çalışma hayatında sağlık ve güvenlik ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla is sağlığı ve güvenliği konusuyla yoğun ilişki içerisinde olduğu bilinmektedir.

İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin çalışma hayatındaki refahı artıran en önemli unsur olduğu ifade edilebilir. Bunun nedeni ise, insanoğlu temel ihtiyaçları karşılanmadığı takdirde temel refaha ulaşmış olarak görülmemektedir.

Bu çalışmada Dünya’da refah devleti olarak örnek gösterilen ülkelerdeki is sağlığı ve güvenliği hizmetleri incelenerek, sağladıkları hizmetlerin temsil ettikleri refah devleti sınıfıyla örtüşüp örtüşmediği incelenecektir. Bu kapsamda, refah devleti anlayışının is sağlığı ve güvenliği hizmetlerine kazandırdığı yönetim ve hizmet felsefesi daha iyi görülecektir.

Yazar:
Sayfa:
167 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2020
Barkod:
9786052817377