Sosyal Mesafe Döneminde Din - Hilmi Türkyılmaz - Çizgi Kitabevi Yayınları

%
15
İNDİRİM
9786051966076
%
15
İndirim
38.00 TL
32.30 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

2019 yılının son aylarında Çinin Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) hastalığının küresel bir salgın halini almasıyla bütün ülkelerde olağanüstü durumlar yaşanmış ve hala yaşanmaya da devam etmektedir.

Sosyal mesafe kavramının ön plana çıktığı bu süreç bireylerin gündelik hayatını doğrudan etkilemiş, insanların davranış kalıpları, ilişki biçimleri, ibadet alışkanlıkları ve düşünce yapıları bu dönemde kendine has olarak şekillenmiştir. Dolayısıyla bu günler, özel olarak ele alınıp incelenmesi gereken tarihi günlerdir.

Ülkemizde de ilk koronavirüs vakasına rastlanmasının hemen ardından, yetkililer tarafından tedbir amaçlı bazı kararlar alındı ve hızla hayata geçirildi. Bu kararlardan birisi de Diyanet İşleri Başkanlığının, cami ve mescitlerde cemaatle namaz kılınmasına ara verilmesi idi. İlk kısıtlamaların olduğu süre zarfında vakit namazları, cuma namazları, Ramazan ayında kılınan teravih namazları hatta Ramazan Bayramı namazı bile camilerde kılınamadı.

Bu çalışma, ilk kısıtlamaların yaşandığı dönemi içine almakta, din ve toplum bağlamında öne çıkan camiler, din görevlileri, dini gruplar, yaşlılar gibi bazı konu başlıklarına odaklanarak dönemin fotoğrafını ortaya koymaktadır.

Sayfa:
280 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Mayıs 2021
Barkod:
9786051966076