Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu 1-2 - Ordu Yöresi Bibliyografyası (3 Kitap Takım Kutulu)

%
10
İNDİRİM
9786257351171
%
10
İndirim
590.63 TL
531.57 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu 1-2 - Ordu Yöresi Bibliyografyası (3 Kitap Takım Kutulu)

Şehir tarihi araştırmaları, farklı disiplinlerde uzmanlaşmış araştırmacıların kolektif çalışmalarıyla mümkündür. Bu tür bir işbirliği neticesinde ilgili şehrin tarihiyle birlikte coğrafi yapısı, tarımı, iktisadi durumu, mimarisi, edebiyatı, sanatı, halk kültürü ve inançları gibi maddi ve manevi unsurları toplu şekilde ortaya konulabilir. Nitekim Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Ordu adıyla hazırladığımız iki ciltlik eser, bu anlayışın bir ürünüdür.

Türkiye’nin birçok üniversitesinde görev yapan alanında uzman akademisyenlerin ve Ordu tarihi ile kültürüne gönül veren bazı araştırmacıların katkılarıyla hazırlanan eserde Ordu’ya dair pek çok konu hakkında bilgi bulmak mümkündür. Buna karşılık, hazırlanan bu eser, Ordu tarihi ve kültürünü tüm yönleriyle ortaya koyma iddiasından uzak olup Ordu’ya dair yapılacak çalışmalar için bir giriş niteliği taşır. Bu bağlamda ileride yapılacak çalışmalarda araştırmacılara yol göstermek amacıyla, iki ciltlik eserin yanında, Kamil Yavuz tarafından bir de Ordu Bibliyografyası hazırlanmıştır.

Çalışmada farklı uzmanlık alanlarından bazılarına mensup araştırmacılara ait 65 makale yer almaktadır. Makaleler konu başlıklarına göre tasnif edilerek üçer bölüm halinde iki ciltte toplanmıştır. Birinci cilt İlkçağda Ordu, Türk Hâkimiyetinden Günümüze Ordu ve Ordu’da Dil ve Edebiyat; ikinci cilt ise Ordu’da Sanat ve Mimari, Ordu’da İnanç, Spor ve Folklorik Değerler, Ordu’da Tarım isimli bölümlerden oluşmaktadır.

Eserin ortaya çıkmasında makaleleriyle katkıda bulunan kıymetli araştırmacılara teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca teşviklerinden dolayı Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a, eserin basılmasında desteklerini esirgemeyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Turizm Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar’a ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e müteşekkiriz.

Yazar:
Sayfa:
1934 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786257351171