Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Düşünme Becerisi

%
15
İNDİRİM
9786257280068
%
15
İndirim
38.00 TL
32.30 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretiminde Yansıtıcı Düşünme Becerisi

Yabancı dil olarak Tu¨rkçe ögretiminde eğitim politikalarını yansıtan programlar ve programların dayandığı felsefe, aynı zamanda uygulama boyutunda amaç, içerik yöntem teknik araç-gereç gibi durumlar u¨zerinde ciddiyetle çalışılması gereken konular olarak ele alınmaktadır.

Bu noktada tu¨m bu su¨reçlerin uygulayıcısı olan öğretmenlerin niteliği gerçekleştirilen öğretimin niteliği u¨zerinde belirleyici rol oynamaktadır. Çu¨nku¨ şu¨phesiz eğitim öğretim su¨recinin en temel ve önemli ögelerinden birisi öğretmenlerdir. Eğitim öğretim su¨recinde önemli bir role sahip olan öğretmenlerin niteliklerinin sorgulanması ve çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kitabın temel amacı, yabancı dil olarak Tu¨rkçe öğreten öğretmenlerin yansıtıcı du¨şu¨nmeyi öğretip mesleki gelişimlerine yardımcı olunurken, yansıtıcı du¨şu¨nmenin öğretim su¨recinin her aşamasındaki gelişimini ortaya koymaktır. Bu gelişim su¨reci detaylı bir şekilde ortaya konulursa genel olarak yansıtıcı du¨şu¨nmenin gelişimini engelleyen durumlar ya da karşılaşılan zorluklar da ortaya çıkarılabilir.

Böylece araştırmalarla belirlenmiş olan, u¨lkemizde yabancı dil olarak Tu¨rkçe öğreten öğretmenlerin yansıtıcı du¨şu¨nme seviyelerinin ne olduğu ve neden genelde teknik seviyede kaldığına yönelik somut bilgiler elde edilebilir. Bu bilgiler doğrultusunda yansıtıcı du¨şu¨nmenin geliştirilmesinin önu¨ndeki engellerin aşılması için alınacak tedbirler ve yapılması gerekenler konusunda önerilerde bulunulabilir.

Sayfa:
195 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Aralık 2020
Barkod:
9786257280068