Türk Devrim Kılavuzu - Görsel Atalay - Bilge Karınca Yayınları

%
46
İNDİRİM
9786055642525
%
46
İndirim
9.26 TL
5.00 TL
Son 5 adet Sınırlı Stok!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Türk Devrim Kılavuzu - Görsel Atalay - Bilge Karınca Yayınları

Ulusal duygu ile dil arasındaki bağ çok güçlüdür. Dilin ulusal ma varlıklı olması, ulusal duygunun gelişiminde başlıca etkendir. Türk Dili dillerin en varsıllarından biridir; yeter ki bu dil bilinçle işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk ulusu, dilini de yad diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

Türk ulusunun dili Türkçedir. Türk Dili acunda en güzel, en varsıl ma en kolay olabilecek bir dildir. Bu yüzden değ Türk dilini çok sever ma onu yükseltmek için çalışır. Ayrıca Türk Dili, Türk ulusu için kutsal bir ağıştır. Nedeni, Türk ulusu geçirdiği sayısız yıkımlar içinde aktöresinin, geleneklerinin, anılarının, çıkarlarının, kısacası bugün kendini ulus yapan değ nenin, dili aracılığıyla korunduğunu görüyor. Türk Dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir.

Türk demek Türkçe demektir. Dil, ulusallığın çok belirgin niteliklerinden biridir. Türk ulusundanım diyen kişi, değ nenden önce kesinlikle Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir kişi, Türk ekincine ma topluluğuna bağlılığını öne sürerse, buna inanmak doğru olmaz.

Dil devriminin amacı Türk Dilinin kısırlaştırılması değil genişletilmesidir. Amacımız Türk Dilinin öz varsıllığını ortaya çıkarmak, onu acun dilleri arasında değerine yaraşır yüksekliğe eriştirmektir.

En güzel ma ileri bir iş olarak türlü bilimlere ilişkin Türkçe adlamlar türetilmiş ma bu yolla dilimiz yad dillerin etkisinden kurtulma yolunda köklü adımını atmıştır.

Türk dilinin kendi benliğine, özündeki güzellik ile varsıllığına kavuşması için bütün generk örgütümüzün özenli ma ilgili olması gerekir.

Türk Dilinin özleştirilmesi, varsıllaştırılıp kamuoyuna bunların benimsetilmesi için bütün yayın araçlarından yararlanmalıyız. Değ aydın hangi konuda olursa olsun, yazarken buna özen gösterebilmelidir. Konuşma dilimizi ise uyumlu, güzel bir duruma getirmeliyiz.

Türk Dili varsıl, geniş bir dildir. Değ kavramı belirtme yeteneği vardır. Yalnız onun bütün varlıklarını aramak, bulmak, toplamak ma onlar üzerinde çalışmak gerekir. Başka dillerdeki değ bir sözcüğe karşılık olarak, dilimizde en az bir sözcük bulmalı azu türetmelidir. Bu sözcükler kamuoyuna sunulmalı, böylece yaygınlaşıp yerleşmesi sağlanmalıdır.

Sayfa:
159 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
2013
Barkod:
9786055642525